Photoshop ile Şık Yazı Portre Tasarımı

Adım 4

Şimdi de yazımızı ekleyerek devam ediyoruz. Photoshop’un Type Tool photoshop-type-tool aracıyla bu işlemi yapıyoruz. Burada önemli olan kalın ve harf aralıkları az olan bir yazı tipi kullanmanız. Aksi halde yüzün detayları kaybolabilir. Örnekte kullandığımız yazı tipi bilgileri şu şekilde :

photoshop-character-panel


Adım 5

Daha sonra eklenen yazı katmanını daha önce hazırladığımız iki yüz katmanının arasına alıyoruz.

photoshop-mb-tutorial-alt-layers

Bu kadar. Böylece yüzün sol tarafının eklediğimiz yazı üzerine eklenmesini sağlıyoruz.


Sonuç

photoshop-marlon-brando-tutorial • Serdar

  Anlatımlarınız çok eksik ve yanlış layerleri araya aldığınızda aynı işlemi yapamıyorsunuz. Birebir anlatamadıktan sonra hiç yazmayın daha iyi boşa vakit kaybından başka bir şey değil

 • ahme

  arkadaş bişey yapıyorsanız tam yapın
  en sn nasılolacağını yazmamışsınız

 • Tasarımcı blogu

  Merhaba dersinizde eksiklik var ve eksik olan taraf ise MASK eklemesini atlamışsınız bunu yapmak isteyen arkadaşlar şu şekilde yapması gerekli kesmiş olduğunuz ikinci parçaya Layer panelinde iken sağ tıklayıp CREATE CLİPİNG MASK demeniz lazım eğer bunu yaparsanız yazı üzerine resmi maske uygulaması yapmış olursunuz ve aynı şekilde ortaya çıkacaktır ki birde zemin renginizi siyah vermenizde fayda var çünkü bu ders üzerinde de siyah olarak verilmiş. Bunu yapmanın ikinci bir yolu daha var oda Yazı resim’in üzerinde iken Layer panelinde Opacity’nin sol tarındaki Normal yaz yer ile oynarsanız hemen hemen aynı etkiyi yarata bilirsiniz.

 • yunus

  siyah katman nasıl açılır yeni başladımda