Tynt ile İçeriğinizi Belli Ölçüde Koruyabilirsiniz

Merhaba arkadaşlar

Bu paylaşımımda genel anlamda profosyonel blog yazarlarının amatör yazarlardan duyduğu rahatsızlığa ufakta olsa bir çözüm bulacağımızı düşünüyorum.Dediğim gibi bu çözüm amatör hırsızlara çözüm olur ama profosyonel olarak içerik hırsızlığı yapmak isteyenin önüne geçmek imkansızdır 🙂

Gelelim uygulamanın amacına ve nasıl kullanıldığına ;

Uygulamamızın adı Tynt ve amacı blogumuzdan direk kopyala/yapıştır mantığıyla alınan içeriğe gizli link ekleyerek backlink kazanmak ve kaynağı bir nevi yazımıza gömmek.Uygulamayla ilgili ayrıntılı bilgiye bu adresten ulaşabilir,uygulama için hazırlanan videoyu izleyebilirsiniz.

Aşağıdaki adımlara bakarakte uygulamayı nasıl kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

1 – İlk olarak bu adrese girerek Start here it’s Free adlı bölüme girerek üyeliğimizi gerçekleştiriyoruz.

2 – Üyelik işleminden sonra sitemize eklememiz için bir kod gösteriliyor,bu kodu sitemizin head tagları arasına yerleştiriyoruz ve bu şekilde kopya içeriğin biraz da olsa önüne geçmeye çalışıyoruz.

* Customize Attribution bölümünden kopya içerikte gösterilecek olan yazıyı belirleyebiliriz. • Bir süredir aklımda olup bir türlü fırsat bulupta arayamadığım birşeydi. Güzel oldu:)

  Teşekkürler Egemen Bey.

  • Rica ederim Sedat Bey
   Tabi içeriği almak isteyen herşekilde alır fakat biz yinede elimizden geldiğince engel olmaya çalışalım.

 • nazarca.com

  Hocam peki şöyle bir şey olsa daha iyi olmaz mı? Mesela link gerçekten görünmese sadece botlar indexse alabilse. Yani nihayetinde makaleyi çalan kişinin bu görünen linki silmesi çok basit. Ancak forumlarda biraz işe yarayabilir fakat makale hırsızlığını alışkanlık haline getirmiş olanlar sizin yazınız yayınlanmadan makalenizi çalabilir ve linki silebilir. Ben de bir kod ile bu önlemi almaya başladım fakat Baclink bir yandan artarken bir kaç gün sonra linkler makale hırsızı site tarafından fark edilip silinince ters etki yaratabilir endişesi taşıyorum.

  • Şahsen ben ne yaparsak yapalım hırsızların önüne geçemeyeceğimizi düşünüyorum. Ama bunu avantaja çevirebilirsiniz. Hırsız, Google tarafından daha hızlı indekslenip içerik sahibi olarak gözüküyorsa büyük sorun. Ancak sizden sonra indekslendiği sürece o sizin içeriğinizi duplicate eden sıradan bir site, Google da bunun farkında. Sıralamada önünüze geçmesi imkansıza yakın.

 • elisiorgudukkani.com

  Harikasınız çok işime yarayacak emeklerinize sağlık