Yorumcularınıza Teşekkür Postası Yollayın

WordPressWordPress‘in Thank Me Later eklentisiyle sitenize yorum yazan ziyaretçilerinize istediğiniz kadar süre sonra teşekkür maili atarak kendinizi hatırlatın.

Bu basit eklenti WordPress’in kullandığı, sunucunuzun varsayılan elektronik posta sistemini kullanarak otomatik olarak çalışır.

Gelen kutularınızda teşekkür mailinizi görmekten rahatsız olabilecek kullanıcılarınız ise basit bir “Unsubscribe” bağlantısı sayesinde listeden çıkar.

Eklentiyi neler yapıyor?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kullanıcılara otomatik olarak teşekkür maili gönderiyor. Detaylandıracak olursak ;

 • Teşekkür mailinin ne zaman gönderileceğini seçebiliyoruz.
 • Hangi etiket, konu, kategori yorumları için teşekkür maili gönderilmesini seçebiliyoruz.
 • Gönderilek postanın yapısını tamamıyla düzenleyebiliyoruz.
 • Kullanıcılara mail listesinden çıkma imkanı sunuyoruz, böylece spam olarak algılanma ihtimalimiz 0’a düşüyor.

Eklentiyi Türkçeleştirme

Adobewordpress.com olarak eklentiyi Türkçeleştirdik. Eğer Thank Me Later’ı Türkçe olarak kullanmak isterseniz aşağıdaki dosyayı eklenti içindeki languages klasörünün içerisine kopyalayın.

Dosya adı : thank-me-later-TR.zip

Zip şifresi : adobewordpress.com

Kurulum

Eklenti tamamıyla ücretsiz.

WordPress’e eklentilerin nasıl kurulduğunu kısaca hatırlayalım.

 1. Dosyayı indirin ve zip içerisinden çıkarın.
 2. Eklenti klasörünü FTP aracılığıyla ‘/wp-content/plugins/’ dizinine upload edin,
 3. WordPress admin panelinizden Eklentiler alanına gidip eklentiyi etkinleştirin.

Download Adresi : thank-me-later.zip • Hasan

  Çok güzel bir eklenti şimdi kurdum. Daha test etmedim ama güzele benziyor şuan Mail görünüşünü ayarlıyorum. Ayrıca WordPress üzerinden ekleyince direk Türkçe geliyor. Sanırım eklenti sahibi çevirinizi onaylamış.

 • Gökhan Dalkılınç

  Merhaba, böylesine güzel bir eklentiyi farkettirip kullanmamı sağladığın için teşekkür ederim. Fakat mail gönderiminde sıkıntı yaşıyorum. SMTP ayarlarım problemsiz olarak ayarlandı. Contact Form 7 eklentisi üzerinden mail alımı sağlayabiliyorum, yorum denetleme mailleri vs. hepsi problemsiz olarak geliyor. Fakat sadece bu eklentinin mail gönderiminde sıkıntı yaşıyorum. Eklentiyi tüm konulara gönderilen yorumlara teşekkür maili gönderecek şekilde ayarladım. Yapılan yorumdan 1 dakika sonra mail gönderimi yapması gerekiyor. Fakat gönderim sağlanmıyor. İstatistikler kısmına baktığımda gönderilmesi planlanan (gönderilecekler) kısmında 8 olarak görünüyor fakat o 8 maili nedense göndermiyor, bekletiyor. 🙂 Acaba sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Yardımcı olabilirsen gerçekten çok memnun olurum, iyi bloglamalar…