W3 Total Cache advanced-cache.php ve .htaccess Hatalarının Önüne Geçme

WordPress kullanıcıları bu popüler cache eklentisini iyi tanır. W3 Total Cache ‘in en can sıkıcı hatalarını birlikte gidereceğiz. Böylece web sayfanız daha verimli önbellek çalışması yapacaktır.

Hata 1 : advanced-cache.php

Page caching is not available: …/adobewordpress.com/httpdocs/wp-content/advanced-cache.php is not installed. Either the …/adobewordpress.com/httpdocs/wp-content directory is not write-able or another caching plugin installed. This error message will automatically disappear once the change is successfully made.

Üstteki hatanın çözümünü Google ‘a sorarsanız alacağınız cevap “Yazma izni sorunu” olacaktır. Yakın ama, asıl sorun bu değil. Paylaşımlı sunucularda yazılım desteği ile dosya yaratmak sınırlandırılmıştır. Dolayısıyla eklenti advanced-cache.php dosyasını kendisi oluşturamıyor. Yapmanız gereken wp-content/plugins/w3-total-cache/wp-content alanına gitmek ve orada bulunan advanced-cache.php dosyasını wp-content içine taşımak.

Hata 2 : .htaccess

You’ve selected disk caching with enhanced mode however the .htaccess file is not properly configured. Please run chmod 777 …/adobewordpress.com/httpdocs/.htaccess, then try again. To manually modify your server configuration for enchanced mode append the following code: view code and hide this message.

You’ve enabled Browser Cache feature however the .htaccess file is not properly configured. Please run 777 chmod /public_html/adobewordpress.com/.htaccess,

Üstteki can sıkıcı hataların çözümü ise içinde belirtilmiş. Ama çözemeyenler için : wp-content‘in yazma izinlerini 777 yapmalısınız. Yaptıktan sonra tekrar deneyin. Hata gidince yazma izinlerini tekrar eski haline getirin. “Eski hali neydi? Unuttum!” diyorsanız 755 yazın ve geçin 🙂

Başka sorularınız varsa yorum penceresinden bana yöneltebilirsiniz. Görüşmek üzere.