WordPress’te duyuru penceresi nasıl gösterilir?

Duyuru Penceresi

WordPress için geliştirilen eklentileri incelemeye devam ediyoruz.

Bugün eski ve arada kaynayıp gitmiş eklentilerden biri olan Simple Notices eklentisini inceleyeceğiz. Kolay kullanımı ve renk seçenekleri ile göz dolduran bu eklenti yayınlanmasının üstünden yıllar geçmesine rağmen yeni yeni yaygınlaşıyor ve popülerleşiyor.

Duyuru Penceresi

Web sayfanızda yaptığınız yenilikleri veya etkinlikleri hızlıca ziyaretçilerinize bildirmek istiyorsanız Simple Notices eklentisi tam sizlik.

Eklenti aynı yazı ve sayfa ekleme panelleri gibi bir yönetim alanına sahip. Tarih, başlık ve bildiri olmak üzere 3 adet bilgiyi girdikten sonra duyurumuz istediğimiz arayüz ile kullanıcılara gözüküyor. Tahmin edebileceğiniz gibi ileriye dönük duyuruları da planlıyabiliyorsunuz. Örneğin 29 Ekim tarihi için “Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun” duyurusunu öncesinden atıyabiliyoruz.

Kurulum

Eklenti tamamıyla ücretsiz.

WordPress’e eklentilerin nasıl kurulduğunu kısaca hatırlayalım.

  1. Dosyayı indirin ve zip içerisinden çıkarın.
  2. Eklenti klasörünü FTP aracılığıyla ‘/wp-content/plugins/’ dizinine upload edin,
  3. WordPress admin panelinizden Eklentiler alanına gidip eklentiyi etkinleştirin.

Download Adresi : Simple Notices

Detaylar

Eklentiyi kurduktan sonra Wp-admin‘e giriyoruz ve sol kısımdaki Notices altından detayları görüntüleyebiliyoruz.

Notices

Ayrıca yeni duyuru eklerken panelin sağ tarafından duyuru penceresinin rengini ve “Logged-in users only” kısmından da duyurunun sadece üyelere görünmesini aktifleştirebiliyoruz.

Notices 2

Kapanış

Web sayfanız ile ilgili gelişmeleri günümüzde sosyal ağlar üzerinden yapıyoruz. Fakat bu tip duyuru pencereleri her zaman için daha fazla dikkat çekici olmuşlardır. Ayrıca kullanımları, sitenizi ziyaret eden kişiyi ikincil bir platforma bağlamaktan daha akıllıcadır.

Bir sonraki makalemizde görüşmek üzere, hoşçakalın.