Siteniz Scroll Aşağı İndirildikçe Yüklensin

WordPress EklentileriWordPress’in ses getiren eklentilerinden olan lazy loading, sayfanız scroll aşağı indirildikçe, yani gerekince yüklenecek. Böylece hem sayfa hızı artacak, hem kullanıcının harcadığı MB oranı azalacak. Bu demek oluyor ki sayfa boyutunuz da büyük oranda düşecek. Küçücük bir değişikle bu önemli avantajlara sahip olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.Makalemin devamını okuyunuz.

Ve huzurlarınızda BJ Lazy Load!

Eklentiyi tanıyalım

Lazy loading makes your site load faster and saves bandwidth.  Works with both images and iframes.

Yapımcı diyor ki : Bu eklenti sayesinde siteniz daha hızlı açılacak ve böylece bant genişliğinden kazanacaksınız. Görseller ve iç çerçeveler üzerinde çalışır.

WordPress’e eklentilerin nasıl kurulduğunu kısaca hatırlayalım.

 1. Dosyayı indirin ve zip içerisinden çıkarın.
 2. ‘bj-lazy-load’ klasörünü FTP aracılığıyla ‘/wp-content/plugins/’ dizinine upload edin,
 3. WordPress admin panelinizden Eklentiler alanına gidip BJ Lazy Loading’i etkinleştirin.

Eklenti Adresi : http://wordpress.org/plugins/bj-lazy-load • erata61

  merhaba. bu eklentiyi kurdum ama doğru çalışmıyor gördüğüm kadarıyla. “Öğeyi denetle” veya firebug ile inceledim scroll’u aşağı çekince http istek sayısı artıyor ve bu kısım tamam. fakat sorun şu ki: ben resimlerin olduğu bir yazıya tıkladığımda resimler baştan aşağı hepsi yüklenip görünüyor. yani eklentinin tek faydası scrolu aşağı çekince istekleri artırıyor olması yoksa resim yüklenmesini engellemiyor gibi.

  bu eklentiden farklı olarak iki eklenti daha kurdum (aynı zamanda aktif olmamak üzere) hepsi aynı şekilde davranıyor. yani resimleri baştan aşağı yüklüyor. ama scrollu aşağı çekmeyince http istek olarak yansımıyor. halbuki ben hem http istekm olarak yansımamasını hem de ekran boyutunu aşan resimlerin de yüklenmemesini istiyorum.

  bu konuda bir tavsiyede bulunabilir misiniz.

 • Şafak Çalışkan

  bu eklenti bence tam olarak isteneni vermiyor

 • Birazdaha geliştirilmesi gerekiyor bu eklenti ama yinede işime yaradı.